Alkedo Auktioner

Alkedo Auktioner anordnar Auktioner på olika platser runtom i Sverige. För att se vart vår nästa auktion hålles, för att kontakta oss,  eller för värdering och inköp så ber vi er följa länkarna på sidan.

Alkedo Auktioner är tillbaka med stor

AUKTION!

Sön 14 Okt
Kl. 14.00 ( Anbud & visning 13.30)
Spånga Folkan ( Spångavägen 353 )

Vi bjuder in till traditionella klubbauktioner med en inspirerande och svårslagen blandning för ert hem.

GE BUD & FYNDA “Ingen bevakning på mängder av varor”

Avd 1 bl.a. utauktioneras: Gjutjärnsurnor, möbler, bord, stolar, pallar, piedistaler (gammalt och nytt), kuriosa (blåvitt porslin), speglar, byråer, lampor, ljusstakar, kista, m.m.

Avd 2: Konstverk både original & grafik. Konst av bl.a Akvarel Timo Solin, Anngelica Wiik, akvarell av Peter Eugen Nilsson, P.Dahl, Lena Linderholm, Emilia Linderholm, Original av Vladimir Volegov, K.E Höglund, Original av Jan Naliwajko, A. Hultman, R. Hilmersson, Sven X-et Erixson, A. Vasilenko, Original BG Karlsson, Corneilie, BH Hävrö, U. Hydman, M. Ryan, L. Roy, Thomas Holuy m fl.

Avd 3: Vi har handplockat ett 30-tal orientmattor. Unikt tillfälle för mattälskare. Äkta persiska mattor. Stor mattsamling: alla storlekar och färger från små mattor upp till 30 kvm. Bl.a Rosen Kelimer, Yalameh, Mashad, Afshar, Bidjar, Pachtwork, flertal vackra Nomadmattor.

OBS! Samtidigt över 60 st stora mattor 400×300, 350×250, 500×320 ska gå under klubban. Fantastiska färgsättningar och mönster.

Unikt tillfälle för privata hem, hotell, konferenslokaler, och företag.
Mät gärna hemma innan auktionen.
Garantibevis medföljer alla mattor.

“Finns mycket mer som ej listats”

Gratis parkering.
Vi bjuder på kaffe & tilltugg.
Välkomna!

Arr: Alkedo| 070-283 84 44

Kom gärna och besök oss under Auktionen för att se alla våra trevliga föremål som vi auktionerar ut.